szybki_kontakt.png
pasek.jpg

 

Diagnostyka RTG

PANTOMOGRAM
Zdjęcie pantomograficzne - panoramiczne zdjęcie rentgenowskie szczęki i żuchwy, do wykonania którego używany jest ortopantomograf. Jest to zdjęcie przeglądowe przedstawiające ogólny stan wszystkich zębów oraz struktur je otaczających takich jak kości szczęki i żuchwy, stawy skroniowo-żuchwowe i częściowo zatoki szczękowe. Wykonanie pantomogramu jest bezbolesne i trwa około kilkunastu sekund.

Za pomocą pantomogramu można wykryć wiele nieprawidłowości, jak np. próchnica, zmiany okołowierzchołkowe, zęby zatrzymane, zęby nieprawidłowo przeleczone kanałowo. Ze względu jednak na ogólny obraz czasami wymagane jest wykonanie dodatkowo dokładniejszego zdjęcia zębowego podejrzanej okolicy. Ortopantomogram daje również pogląd na stan kośćca w przypadku planowania zabiegu wszczepiania implantów zębowych. Ortopantomogram powinien być wykonywany okresowo w celu kontroli stanu wyżej wymienionych elementów narządu żucia.

CEFALOGRAM
Zdjęcie RTG cefalometryczne jest niezbędne w nowoczesnej i skutecznej ortodoncji. Służy do pomiarów i oceny wad zgryzu, co umożliwia ustalenie planu leczenia. Obrazuje części twarzowe czaszki, pozwalając uwidocznić z duża dokładnością struktury kostne w jej obrębie.

W BellaDent posiadamy najnowszy cyfrowy cefalometr niemieckiej firmy Sirona. Zastosowanie czujnika cyfrowego, zamiast analogowej kliszy, gwarantuje znaczące obniżenie dawki promieniowania przy jednoczesnym zachowaniu bardzo wysokiej dokładności otrzymywanego obrazu.

Zdjęcie RTG uzyskiwane jest natychmiast i może zostać zapisane na płycie CD wraz z niewielkim plikiem pozwalającym na wyświetlenie zdjęcia na komputerze w dowolnym gabinecie dentystycznym.

RADIOGRAFIA CYFROWA
Zdjęcie zębowe Sirona pozwala na niemal natychmiastowe uzyskanie obrazu rentgenowskiego, bez konieczności stosowania błon, odczynników i wywoływarek. Wykonanie zdjęcia jest łatwe i szybkie, technik umieszcza czujnik w jamie ustnej pacjenta, na sterownicy aparatu RTG wybiera, któremu zębowi robimy zdjęcie i wykonuje ekspozycję. Po kilku sekundach (od 2 do 4) na ekranie komputera pojawi się obraz RTG danego zęba. System radiografii cyfrowej Sirona posiada funkcję automatycznej korekcji obrazu - zdjęcie, które widzimy na ekranie jest skorygowane tak, aby miało największą wartość diagnostyczną. W ten sposób otrzymujemy zdjęcie o maksymalnej jakości przy zachowaniu minimum wykonywanych czynności, co znacznie skraca czas przygotowań dla pacjenta. Zdjęcie zęba zostaje wydrukowane przez drukarkę medyczną na papierze oraz zapisane na płycie CD, dzięki temu lekarz będzie mógł dokładnie obejrzeć RTG na monitorze komputera i dokonać powiększenia wybranej okolicy.

Dodatkowo istnieje możliwość natychmiastowej konsultacji z innym lekarzem poprzez wysłanie zdjęcia RTG pocztą elektroniczną.

Korzyści dla pacjenta i lekarza prowadzącego leczenie:

  • Najnowsze możliwości diagnostyczne
  • Precyzyjna jakość obrazu w kilka sekund
  • Redukcja dawki do 90%!!!
  • Gwarancja dobrych rezultatów w leczeniu
  • Właściwa komunikacja z pacjentem
  • Metoda na szybką i bezbłędną organizację pracy
  • Dokumentacja zgodna z wymogami zarządzania jakością w RTG

Dlaczego właśnie pracownia RTG BellaDent?

Oprócz wysokiej jakości zdjęć nasz nowoczesny aparat rentgenowski (cyfrowy) emituje niskie dawki promieniowania od 1 do 20uSv. Roczna dopuszczalna dawka dla ogółu ludności wynosi 1000uSv, a porównywalnie, podczas godzinnego lotu samolotem otrzymujemy dawkę promieniowania 10uSv.
1 zdjęcie RTG na kliszy = 10 zdjęć aparatem cyfrowym Sirona.

nasze_udogodnienia.jpg

BellaDent na Facebooku. Polub nas!   MediRaty   Bella Day Spa