szybki_kontakt.png
pasek.jpg

 

Stomatologia zachowawcza

Stomatologia zachowawcza zajmuje się zapobieganiem oraz leczeniem skutków najbardziej rozpowszechnionej choroby zębów, jaką jest próchnica.

Leczenie próchnicy ma na celu:

  • Zahamowanie rozwoju próchnicy
  • Zapobieganie nawrotom próchnicy
  • Odbudowę zniszczonych tkanek zęba
  • Zachowanie żywej, zdrowej miazgi

 

 

Właściwa higiena i profesjonalne zabiegi profilaktyczne przeprowadzane w gabinetach BellaDent (usuwanie kamienia nazębnego, piaskowanie, fluoryzacja, skaling i polishing) to sprawdzony sposób na zapobieganie lub ograniczenie powstawania próchnicy.

W zależności od stadium rozwoju procesu próchnicowego (plama próchnicowa, ubytek twardych tkanek zęba) w leczeniu próchnicy niepowikłanej stosujemy następujące zabiegi:

  • Remineralizacja - w przypadku próchnicy początkowej objawiającej się w postaci plamy próchnicowej, w powierzchnię dotkniętą chorobą wcierane są preparaty fluoru; ten zapobiegający postępowi próchnicy zabieg powtarza się kilkukrotnie w kilkudniowych odstępach


  • Opracowanie i wypełnienie ubytku próchnicowego - zabieg polega na usunięciu próchnicowo zmienionych tkanek zęba i wypełnieniu ubytku specjalnym materiałem światłoutwardzalnym

Stosowane w gabinetach BellaDent materiały światłoutwardzalne wiążą po naświetleniu specjalną lampą światłoutwardzalną. Są to kompozyty najnowszej generacji o wysokich właściwościach estetycznych dopasowane do naturalnego koloru zęba i imitujące brakujące fragmenty zęba.

ENDODONCJA - LECZENIE KANAŁOWE
Próchnica zęba często dotyczy szkliwa i zębiny, czyli tkanek twardych zęba. Jeżeli jednak proces destrukcji dotrze za pomocą kanalików do wnętrza zęba, czyli miazgi, to ząb wymaga leczenia kanałowego. Dobrze przeleczone kanałowo zęby często stanowią przez długi czas podparcie pod uzupełnienia protetyczne: korony, mosty.

Leczenie kanałowe polega na usunięciu miazgi z komory i kanału /kanałów/ zęba, mechanicznym i chemicznym opracowaniu systemu korzeniowego i w ostatnim etapie - wypełnieniu kanałów specjalnym do tego celu materiałem. Nasza klinika dysponuje endometrem. Jest to urządzenie służące do elektronicznego, precyzyjnego pomiaru długości kanałów korzeniowych, dzięki temu jesteśmy w stanie przeprowadzić z sukcesem leczenie kanałowe nawet najtrudniejszych przypadków klinicznych.

nasze_udogodnienia.jpg

BellaDent na Facebooku. Polub nas!   MediRaty   Bella Day Spa